Wybierz język

Analiza meczu : Polska - USA

19.07.2015 03:33
Analiza meczu : Polska - USAFot. shutterstock.com

Ostatnie spotkania Ligi Światowej czekają nas już dziś. W meczu o trzecie miejsce, Polacy będą podejmować USA.

Biało-Czerwoni w półfinale polegli z Francuzami. Pomimo, że po dwóch setach Trójkolorowi prowadzili 2-0, to Polacy potrafili odrobić straty i w tie-breaku prowadzić wyrównaną walkę. Ostatecznie jednak nasi siatkarze przegrali 3-2 i dziś zagrają tylko w meczu o trzecie miejsce. Wcześniej Polacy do kolejnej fazy awansowali z pierwszego miejsca grupy B. Najpierw Biało-Czerwoni ograli Włochów 3-1, a następnie odnieśli porażkę z Serbią 2-3. Podopieczni Stehpane Antigi na finały przyjechali jednak w najmocniejszym składzie. Szczególnie warto tutaj uwagę zwrócić na Bartosza Kurka i Michała Kubiaka, którzy podczas tego turnieju są w znakomitej dyspozycji. Co nas może martwić to zmęczenie. Polacy rozegrali trzy spotkania z rzędu, dodatkowo dwa poprzednie trwały aż pięć setów. Jeśli więc w meczu z Amerykanami dojdzie do tie-breka naszym graczom może po prostu zabraknąć sił.

Amerykanie natomiast sprawili ogromną niespodziankę przegrywając mecz z Serbią. Drużyna USA w tym meczu była murowanym faworytem lecz ostatecznie po tie-breaku lepsi okazali się Serbowie. Mecz ten miał podobnym przebieg do spotkania Polaków z Francuzami. Po dwóch setach również górą byli Serbowie, jednak Amerykanom udało się odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka. Dopiero tam drużynę USA dopadł kolejny kryzys i ostatecznie przegrali 3-2. Przez cały turniej drużyna USA prezentowała się dość dobrze. Na pochwały zasługuje tutaj przed wszystkim Matthew Anderson, który jest główną gwiazdą tej drużyny. Zespół USA z Polską mierzył się już w eliminacjach, wtedy to na cztery spotkania aż trzykrotnie lepsi byli nasi dzisiejsi rywale.

Podsumowując mecz ten będzie na pewno bardzo zacięty i podobnie jak poprzednie powinien rozstrzygnąć się dopiero w tie-breaku.