Choose language


Mateusz Gamrot pokona Rafaela Fizieva?

22.09.2023 19:36
Mateusz Gamrot pokona Rafaela Fizieva?Image source shutterstock.com

W najbliższy weekend fani sportów walki nie będą mieli prawa narzekać na brak emocji, ponieważ na kolejnej gali UFC wystąpi Mateusz Gamrot. Polak zmierzy się z innym zawodnikiem z czołówki swojej kategorii wagowej, który przegrał ostatnią walkę, czyli Rafaelem Fizievem. Jak zakończy się to starcie?

Mateusz Gamrot

Minęło już trochę czasu od ostatniego pojedynku, do którego Mateusz Gamrot przeszedł pełne przygotowanie. Swój ostatni pojedynek dla federacji UFC Gamer stoczył w zastępstwie za kontuzjowanego zawodnika i zwyciężył z Turnerem, jednak nie była to jednogłośna decyzja sędziów. Walka była wyrównana i tak naprawdę mogła się skończyć w obie strony. Przeciwnik Polaka po jej zakończeniu miał sporo pretensji do sędziów. Dla Mateusza Gamrota najważniejsze było jednak to, że wrócił do oktagonu i zwyciężył po tym, jak wcześniej przegrał z Beneilem Dariushem.

Ostatnie pełne przygotowania do walki Mateusz Gamrot przeszedł właśnie przed pojedynkiem z Amerykaninem. Było to starcie, które w polskich mediach zapowiadane było jako potencjalny eliminator do walki o pas mistrzowski. Gamer miał przed sobą wymagającego przeciwnika, jednak kursy wskazywały, że był nawet faworytem. Sytuacja w oktagonie wyglądała jednak zupełnie inaczej, ponieważ to zawodnik z USA zdecydowanie zdominował przebieg tego starcia. Polak w jednym z wywiadów przyznał, że wyciągnął wnioski z tego pojedynku, a także przeciwnik dysponował zbyt dużą przewagą, jeśli chodzi o tężyznę fizyczną, aby można było z nim nawiązać regularną walkę.

Tak naprawdę dopiero w oktagonie podczas najbliższej walki przekonamy się, jak duży progres zanotował Mateusz Gamrot. Patrząc jednak na treningi i poczynania polskiego zawodnika w mediach społecznościowych, trzeba przyznać, że postawił on na mocną pracę z trenerem od przygotowania fizycznego, aby wejść na wyższy poziom.

Gamrot jest zawodnikiem, który ma na swoim koncie 22 wygrane i 2 porażki w zawodowej karierze. Jego bilans w najlepszej federacji sportów walki na świecie również jest korzystny, ponieważ pokazuje 5 zwycięstw i 2 przegrane walki.

Gamer jest zawodnikiem, który lubi walczyć w dolnej płaszczyźnie i chętnie korzysta ze swoich zapasów. W pojedynku z Dariushem nie mógł za bardzo z tego skorzystać, ponieważ przeciwnik dysponował o wiele większą tężyzną fizyczną. W najbliższym starciu powinno być jednak inaczej, ponieważ Rafael FIziev nie jest tak silny, jak Dariush, ale również ma wiele atutów w stójce.

Gamer w ostatniej walce z Turnerem nie był wybitny, jednak przystąpił do walki w zastępstwie. Większość ekspertów bierze więc poprawkę na to, że teraz powinien być w zdecydowanie wyższej formie niż w przypadku ostatniej rywalizacji.


Mateusz Gamrot

  • Bilans: 22 wygrane i 2 porażki w karierze.
  • Wzrost: 178 cm
  • Waga: 70 kg
  • Wiek:  32 lata

Rafael Fiziev

Zawodnik z Kazachstanu ma prawie 2 razy mniej stoczonych pojedynków w zawodowej karierze, jednak jeśli chodzi o jego doświadczenie w ramach najlepszej organizacji sportów walki na świecie, to tutaj stoczył o jedną potyczkę więcej niż Gamrot. Do tej pory na jego koncie znajduje się 6 wygranych, a także 2 porażki. Ataman najwięcej triumfów w swojej karierze zanotował dzięki zwycięstwom przed czasem przez nokaut lub techniczny nokaut.

Warunki fizyczne obu zawodników pokazują, że Mateusz Gamrot dysponuje minimalnie większym wzrostem. A jeśli chodzi o wagę, tutaj nie mogło być żadnych większych różnic. Decydującym aspektem tego starcia może być przygotowanie fizyczne obu zawodników. Polak po porażce z Dariushem postawił na poprawę swoich mankamentów fizycznych, więc prawdopodobnie będzie chciał to wykorzystać. Ataman jest jednak zawodnikiem, który bardzo chętnie walczy w stójce, więc jego gameplan raczej będzie polegał na unikaniu sprowadzeń


Rafael Fiziev:

  • Bilans: 12 wygranych i 2 porażki w karierze.
  • Wzrost: 173 cm
  • Waga: 70 kg
  • Wiek: 30 lat

Jakiego starcia można się spodziewać zdaniem mma24?

Dla Mateusza Gamrota, jak również jego przeciwnika będzie to niezwykle ważne starcie, które ponownie może otworzyć drogę do górnych rejonów tej kategorii wagowej. Fiziev i Gamrot przegrali swoje ostatnie kluczowe walki w UFC z czołówką, więc teraz muszą się obudować. Prawdopodobnie obaj zawodnicy będą sobie zdawać sprawę z tego, że każdy błąd może zakończyć się tutaj wielkim niepowodzeniem.

Polak zdecydowanie lepiej czuje się w zapasach i prawdopodobnie poszuka dolnej płaszczyzny, natomiast jego przeciwnik jest o wiele lepszy w stójce. Zazwyczaj w przypadku mieszanych sztuk walki w takich starciach górą okazują się zawodnicy, którzy umiejętnie korzystają z parteru, jednak tutaj Gamer będzie musiał uważać. W teorii Polak nie przegrał z jednego ze swoich pojedynków przed czasem, a jeśli został pokonany, to dwukrotnie po decyzjach sędziów. Ataman przerwał jednak już kilka takich bilansów w swojej karierze, więc nie można go lekceważyć. Zwłaszcza, że kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie wskazują, że faworytem tego starcia jest właśnie zawodnik z Kazachstanu.

MMA24  - typy redakcyjne na UFC

Naszym zdaniem dobrą opcją do typowania UFC w tym pojedynku będzie potencjalne zakończenie starcia po decyzji sędziów. Mateusz Gamrot najczęściej w swojej karierze wygrywał właśnie w ten sposób, a dodatkowo obie porażki w najlepszej federacji sportów walki na świecie zanotował właśnie po pełnym dystansie. Jego przeciwnik ma zupełnie inne statystyki i zazwyczaj kończy rywali przed czasem. Tutaj można jednak iść w stronę zakładu na powyżej 3,5 rundy, ponieważ będzie to starcie na dystansie 5 części. Takie typy na UFC są dostępne w Superbet.

Taka opcja typowania UFC wydaje nam się lepszym wyborem, aniżeli typowanie kursów głównych na to starcie. Przeliczniki aktualnie pokazują, że faworytem tego pojedynku jest Rafael Fiziev, jednak powinno być to niezwykle wyrównane spotkanie w oktagonie. Potencjalny przegrany tego pojedynku może stracić naprawdę wiele, dlatego też obie strony prawdopodobnie postawią na trochę szachów w oktagonie. Redakcja mma24 liczy na dobrą walkę i wygraną Polaka.

W oddslivesport.com porównasz kursy na MMA!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

bet365


Related content
Our contests
No content to display
Report error